Łowicz

x News

Dni Kultury Irlandzkiej w Łowiczu

Już w połowie kwietnia w Łowiczu odbędą się Dni Kultury Irlandzkiej. Jest to kolejna z imprez organizowanych przez burmistrza miasta Krzysztofa Jana Kalińskiego, której celem jest przybliżenie walorów, tradycji i kultury najróżniejszych zakątków świata

W sali barokowej Muzeum w Łowiczu będzie mieć miejsce wykład na temat tradycji i tańca irlandzkiego prowadzony przez Dominikę Cedro. Tego samego dnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu p.t. „Irlandia – kraina zielonej wyspy”, skierowanego do uczniów łowickich szkół

W ramach Dni Kultury Irlandzkiej zaplanowano również wystawę fotografii autorstwa Dominiki Sikorskiej, która obejmie około 30 prac przedstawiających najciekawsze krajobrazy i zabytki Zielonej Wyspy.

Przez cały czas trwania Dni Kultury Irlandzkiej w kawiarni „Powroty” przy łowickim Starym Rynku będzie można skosztować tradycyjnej kawy po irlandzku, a gościom czas umilać będzie tradycyjna muzyka irlandzka.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Ambasada Irlandii w Warszawie. Dni Kultury Irlandzkiej odbędą się w Łowiczu w dniach 16-17 kwietnia.

szczegóły na stronie: www.lowicz.eu


Poeci z Żyrardowa przyjadą do  Łowicza

Łowickie Warsztaty Literackie, Łowicki Ośrodek Kultury i kawiarnia Powroty serdecznie zapraszają wszystkich na kolejny wieczór poetycki. Tym razem Slam – Turniej Prezentacji Poetycko-Muzycznych, podczas którego będzie można wysłuchać i ocenić wiersze młodych poetów, poprzedzi wieczór autorski dwóch żyrardowskich poetów Jerzego Paruszewskiego i Blanki Pelc-Wróblewskiej.

Zaprezentują oni łowickiej publiczności swoje najnowsze tomiki wierszy „Taki i owaki” i „Dorywanki”. Wieczór uświetnią swoją grą uczniowie z Centrum Edukacji Muzycznej Stefana Staszewskiego w Łowiczu.  Slam odbędzie się 8 kwietnia, o godz. 18.00, tradycyjnie w kawiarni Powroty


Kolejna zbiórka odpadów elektronicznych

 

Urząd Miejski w Łowiczu zawiadamia mieszkańców miasta Łowicza, że w kwietniu 2011 r. ponownie organizowana jest bezpłatna zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych. Uprasza się wszystkich zainteresowanych o dostarczenie wymienionych odpadów na miejsca podstawienia kontenerów przeznaczonych do zbiórki, wg poniższego harmonogramu.

Odpady należy dostarczyć w dniu odbioru, od godz. 9.00 do godz. 15.00, w taki sposób, by nie powodowały zakłóceń w ruchu pieszych oraz pojazdów.

Harmonogram odbioru odpadów elektrycznych i elektronicznych
  • 09.04 (sobota) – przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Brzozową
  • 16.04 (sobota) – ul. Łęczycka (teren przyległy do parkingu przy pawilonie PSS „Społem”)
  • 30.04 (sobota) – ul. Kaliska (parking przy pływalni miejskiej)
Do odpadów elektrycznych i elektronicznych, które będą podlegać odbiorowi, można zaliczyć m.in.: wszelkiego rodzaju sprzęt agd i rtv (pralki, lodówki, zmywarki, kuchenki elektryczne, tostery, telewizory, radiomagnetofony, magnetowidy) a także szlifierki, wiertarki, silniki elektryczne, komputery, monitory, drukarki, faksy, piecyki elektryczne, świetlówki, zużyte akumulatory i termometry rtęciowe.

Nie będą odbierane wszelkiego rodzaju meble (szafy, meblościanki, stoły, krzesła, fotele, kanapy, wersalki) oraz drzwi, dywany, wykładziny, wanny, umywalki, muszle, kuchenki gazowe, piecyki gazowe, olejowe i węglowe

Jesteśmy w strefie ekonomicznej!

Prezes zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Cieślak podpisali we wtorek, 24 marca, umowę regulującą wszelkie zasady jakie muszą spełnić inwestorzy, chcący nabyć grunty objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej Łowiczu.

Teren strefy liczy około 16 ha i zlokalizowany jest tuż obok istniejącego już zakładu Baumit.

x Powrót

 O serwisie
© Copyright 2007-2019 - mobiinfo.pl