Łowicz

x Warto zobaczyć

Ponadto warto zobaczyć: 

Stare Miasto, serce Łowicza, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektonicznych.

Kaplica św. Karola Boromeusza (w Muzeum w Łowiczu), barokowa, zdobiona unikatowymi freskmai Michała Anioła Palloniego. 

Most na Słudwi w Maurzycach, zabytek kl. "0", pierwsza w swiecie konstrukcja mostu wykonana techniką spawania przez polskiego inż. Stefana Bryłę

Skansen Wsi Łowickiej w Maurzycach, niepowtarzalny, ukazujacy zabudowę "Księżaków"

Arkadia, słynny romantyczno-sentymentalny park założony w 1778 r. przez Helenę Radziwiłłową, wzrowany na angielskich ogrodach krajobrazowych.

Pałac w Nieborowie, barokowy z zespołem parkowym, wzniesiony w 1697 r. przez królewskiego architekta Tylmana z Gameren dla kardynała Stefana Radziejowskiego. Późniejszym właścicielem stał się Michał Hieronim Radziwiłł.

Pałac w Walewicach, klasycystyczny, dawniej własność szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego oraz Marii z Łączyńskich zwanej" polską żoną Napoleona" Obecnie przy pałacu mieści sie słynna stadnina koni.

Muzeum Ludowe w Sromowie rodziny Brzozowskich, założone przez Juliana Brzozowskiego - artystę rzeźbiarza ludowego, posiadające w swych zbiorach ponad 400 rzeźb poruszanych skonstrułowanymi mechanizmami, ukazującymi sceny dawnej wsi łowickiej.

Sanktuarium Matki Bożej Domaniewskiej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach z cudownym obrazem oraz organami z prospektem w kształcie orła w koronie z rozpostartymi skrzydłami. Jest to unikat w skali światowej.

 

 

x Powrót

 O serwisie
© Copyright 2007-2019 - mobiinfo.pl