Barlinek

x Aktualności

12.03.2010.

Ruszamy z kolejną inwestycją. Tym razem jest to modernizacja bazy BOK i  realizacja projektu - Europejskie Centrum Spotkań. W dniu 12 marca podpisano umowę z wykonawcą inwestycji Firmą FASADA ze Szczecina.

Na realizację tego projektu Gmina Barlinek otrzymała dofinansowanie z programu Interreg IV A  w ramach polsko-niemieckiej współpracy transgranicznej. Inżynierem Projektu- jest Komplet Inwest Spółka Jawna z Gorzowa Wlkp, a wykonawcą a firma FASADA ze Szczecina. Wartość projektu to 2,5 mln Euro. Dofinansowanie wynosi 85 % wartości projektu. Termin zakończenia inwestycji nastąpi w 2011 roku.

W ramach projektu planuje się:
• remont budynku na ul. Leśnej i dostosowanie go do potrzeb spotkań polsko-niemieckich- 2  sale na warsztaty taneczno-ruchowe  z szatniami, natryskami, studio wokalno- muzyczne z magazynem instrumentów i pokojem socjalnym,  pomieszczenia dla instruktorów,  garderoby oraz studio nagrań i filmowe z reżyserką i pomieszczeniem wypoczynkowym, które umożliwią utrwalenie wspólnych działań. Oprócz tego  sale klubowe i  warsztatowe do wspólnych spotkań różnych grup polsko-niemieckich współpracujących ze sobą : szachiści, stowarzyszenia kobiet, artyści, seniorzy i inni.  Zaprojektowano również jadalnię z salką telewizyjną i aneksem kuchennym do formy cateringu (posiłki będą przygotowywane w kuchni na ul. Podwale). W części strychowej planowana jest galeria, w której odbywać się będą cykliczne wystawy artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych z Prenzlau  i barlineckich. Zadaszenie patio w budynku pozwoli na organizację dużych spotkań biesiadnych na  świeżym powietrzu.

Planuje się pełne wyposażenie obiektu: meble, reżyserka  studia nagrań i filmowego, platforma dla niepełnosprawnych, nowy elektryczny dźwig towarowy, zamontowanie na dziedzińcu wewnętrznym 2 bram rozsuwanych sterowanych elektrycznie, zamontowanie luster w salach tanecznych.

• przebudowę i rozbudowę budynku na ul. Podwale- rozbudowa polega na wprowadzeniu od strony południowej budynku dwukondygnacyjnej bryły zawierającej w części piwnicznej salę pracowni plastyczno-ceramicznej, a na parterze kuchnię z zapleczem z pełnym wyposażeniem,  a przy wejściu głównym do budynku projektuje się salę jadalni stanowiącą powiększenie jadalni istniejącej. Jest to związane  z nową funkcją BOK: wyżywienie uczestników projektów ,  spotkań, konferencji i wymian polsko-niemieckich.   W części piwnicznej planowany jest również klub młodzieżowy dla uczestników spotkań polsko-niemieckich. Na parterze  będą również pomieszczenia biurowe i biblioteczne. Na 1 piętrze projektowane są :sala teatralna z garderobą , sala prób, sala konferencyjna z magazynem podręcznym, toalety oraz 2 2-osobowe pokoje gościnne z łazienkami. Na drugim piętrze planuje się uzyskanie  28 miejsc noclegowych w 8 pokojach z łazienkami, kuchni o charakterze pomieszczenia socjalnego, . Planuje się wprowadzenie dźwigu osobowego umożliwiającego dostęp do wszystkich kondygnacji i pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych oraz pełne wyposażenie obiektu

•  maksymalizację funkcji sali widowiskowej, aby uzyskała multifunkcyjny charakter, łącząc ze sobą funkcje sali widowiskowej, nowoczesnego kina, sali konferencyjnej oraz nowoczesnego teatru. W tym celu planuje się:  zakup projektora kinowego , sprzętu multimedialnego,  profesjonalnego nagłośnienia , lamp do oświetlenia sceny w sali widowiskowej i w plenerze, nowoczesnego oświetlenia sceny oraz  systemu kurtyn . Planuje się wymianę oświetlenia holu sali widowiskowej.

 

• Zagospodarowanie terenu przyległego do remontowanych budynków wraz ze zmianą schodów prowadzących do budynku na ul. Podwale.    Projektuje się nowe nawierzchnie chodników i parkingów, oświetlenie zewnętrzne (latarnie), zmianę ogrodzenia, nowe nasadzenia, trawniki, przestrzenie wypoczynkowe i rekreacyjne z minigolfem, miejscem do grillowania, placem zabaw dla dzieci, małą letnią scenką, koszem do piłki, ławkami, przestrzenią ekspozycyjną dla rzeźb plenerowych ,placem do turniejów szachowych (7 stolików szachowych zewnętrznych) i do tenisa stołowego (3 stoły).

 

x Powrót

 O serwisie

Prywatność
© Copyright 2007- 2020 - mobiinfo.pl