Giżycko

x Indiańska Wioska

Każdy z nas bawił się w dzieciństwie w Indian, wszyscy znamy indiańską kulturę i historię z filmów i książek. Ale czy na pewno? Po wizycie w wiosce indiańskiej może się okazać, że nasza wiedza to jedynie garść stereotypów, wymagających gruntownej weryfikacji.

 

"Indiańska Wioska" na skraju miejscowości Spytkowo koło Giżycka to plenerowe muzeum, w którym w kilkunastu namiotach indiańskich zwanych tipi prezentowanych jest ponad sto eksponatów obrazujących życie dawnych Indian z obszaru Wielkich Równin.

 

Eksponaty zaaranżowane w odpowiedni sposób tworzą poszczególne stacje tematyczne wioski, takie jak: kompletnie wyposażone domostwo typu tipi, stroje i broń wojowników, przedmioty związane z religią i magią, narzędzia, stroje i ozdoby kobiece, dziecięce zabawki itd. Przedmioty te ożywają w barwnych opowieściach profesjonalnie przygotowanych, posiadających bardzo bogatą wiedzę przewodników.

 

Poziom opowieści dostosowywany jest do każdej grupy wiekowej: dla dzieci i młodzieży wizyta w "Indiańskiej Wiosce" może być wspaniałym uzupełnieniem wiedzy szkolnej; dorośli również nie będą się tu nudzić - dowiedzą się, że kultury poszczególnych plemion indiańskich były o wiele bogatsze niż przedstawiają to książki przygodowe i filmy, a także uzyskają odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące Indian.

 

Turyści indywidualni mogą zwiedzać "Indiańską Wioske" codziennie w godz. 10.00 - 18.00, od początku maja do połowy października. Dla grup zorganizowanych (po wcześniejszym ustaleniu) ofertę wzbogaconą; wzbogacono o 2,5-godzinny blok programowy, na który składa się:

W "Indiańskiej Wiosce" funkcjonuje również sklepik, w którym można zaopatrzyć się w interesujące pamiątki - od amuletów i łapaczy snów, przez łuki i strzały, elementy strojów indiańskich, po etniczną biżuterię.

kontakt:

Bogdan Zdanowicz
Firma USŁUGI TURYSTYCZNE "VIKTORIO"

Spytkowo 48, 11-500 Giżycko
tel. 502 448 504
(przez cały sezon)
e-mail: viktorio18@wp.pl

www.wioskaindian.republika.pl

x Powrót

 O serwisie

Prywatność
© Copyright 2007- 2020 - mobiinfo.pl