Mrągowo

x Trasa Zakochanych

Trasa z „przymrużeniem oka”, której celem jest pokazanie turystom miejsc, gdzie mogą wyznać miłość swoim wybrankom lub… zawrzeć małżeństwo.

Jej początek mieści się w Parku Sikorskiego, którego głównym punktem jest Wieża Bismarcka. Spacer alejkami po parku na pewno pozwoli nam przenieść się w przedwojenne czasy. To właśnie to miejsce wybierali mieszkańcy Sensburga na codzienną rekreacją.

Schodząc w dół, ulicą Spacerową, mijamy budynek po dawnym internacie i wybudowany w modernistycznym stylu budynek Zespołu Szkół nr 2.

Stąd już blisko do Jeziora Magistrackiego, wokół którego stoją ławeczki, a spacerowe alejki zachęcają do krótkiego odpoczynku w ramionach ukochanego.

Kolejne miejsce na trasie – Ratusz. To właśnie tu, na pierwszym piętrze mieści się Urząd Stanu Cywilnego. Młoda para, schodząc po ratuszowych stopniach, tu właśnie rozpoczyna wspólną drogę. W pobliżu Ratusza stoją zabytki przyrody unikatowe dęby piramidalne, na których tle często fotografują się młode pary.

Dalej kościół ewangelicko-augsburgski – tu zawierane są śluby ewangelików. A naprzeciwko, przy ulicy Roosevelta – niewielka cerkiew.

Promenadą można dojść do mrągowskiego molo, którego ozdobą są kaczki i łabędzie. Tu również można spędzić wiele romantycznych chwil.
 
Idąc dalej promenadą w kierunku Amfiteatru (widoczny z molo!), mijamy piękne kamienice. Dochodzimy do połączenia promenady z ulicą Wyspiańskiego – tędy można dojść do kościoła św. Wojciecha, gdzie miłość ślubują sobie katolicy.

Idąc cały czas promenadą, widzimy z daleka budynek obecnego Zespołu Szkół Specjalnych. Przed wojną była to jedna z najpiękniejszych kamienic, zwana Willą Markowski. Następnie mijamy miejską plażę, amfiteatr i dochodzimy do Źródełka Miłości – to główne miejsce, w którym spotykają się zakochani i oczywiście, cel naszej podróży.

x Powrót

 O serwisie

Prywatność
© Copyright 2007- 2020 - mobiinfo.pl