Mrągowo

x Trasa Festiwalowa

Trasa (ok. 3,5 km) prezentuje te miejsca w Mrągowie, które związane są z organizowanymi tu festiwalami. Miejsca te ożywają wtedy, gdy w mieście odbywa się impreza, warte są jednak obejrzenia o każdej porze roku.

Trasa rozpoczyna się w Centrum Kultury i Turystyki, gdzie obejrzeć można wystawy ze zdjęciami mrągowskich festiwali: Mazurskiej Nocy Kabaretowej, Pikniku Country oraz Festiwalu Kultury Kresowej. W CKiT mieści się również Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej, które udziela wszelkich informacji o atrakcjach Ziemi Mrągowskiej oraz posiada liczne mapy, foldery, pamiątki.

Niedaleko CKiT znajduje się plac PCK z fontanną-rzeźbą Mrągowskiej Syrenki, autorstwa brukselskiego artysty, Filipa Brodzkiego. Niedaleko widać zejście w dół, do nowo wybudowanych, przy wsparciu UE, promenady i amfiteatru. To kolejne „koncertowe” miejsce,które przyciąga turystów jak magnes. Promenadą można dojść do Jeziora Magistrackiego. To ważne dla miasta miejsce. Przed wojną teren ten był jednym z najpiękniejszych miejsc w Mrągowie – mieszkańcy spacerowali tu i bawili się, schodząc z dawnego Wzgórza Jäenike, na którym stoi Wieża Bismarcka. Dzięki pozyskanym przez miasto unijnym funduszom udało się to miejsce zrewitalizować.

Idąc wzdłuż brzegu jeziora dochodzi się do ulicy Warszawskiej, która prowadzi do Ratusza. To tu mieścił się mrągowski rynek, dziś pozostały po nim szeregi kamienic. Naprzeciwko Ratusza mieści się deptak, wzdłuż którego dochodzi się do mrągowskiego molo. To tutaj latem odbywają się tak zwane „Koncerty na Deptaku”. Z jeziorem, żaglówkami i biciem ratuszowych kurantów w tle występują tu znani i mniej znani muzycy i artyści.

Przy molo, nad brzegiem jeziora Czos trzeba skręcić w lewo w promenadę. Idąc nią, podziwiamy najpiękniejsze miejsca w Mrągowie: kościół ewangelicki i katolicki, szeregi kamienic, widziane z innej, niż z centrum perspektywie. Widok miasta od strony jeziora jest niepowtarzalny również nocą, kiedy promenada oświetlona jest stylowymi latarniami. Promenadą dochodzimy do plaży miejskiej, następnie do plaży hotelu Mercure Mrongovia Resort & Spa i do Amfiteatru nad jeziorem Czos, gdzie co roku odbywają się najważniejsze dla miasta koncerty.

Idąc pod górę, dochodzimy do bramy, a z niej prosto na Jaszczurczą Górę. Ulica ta podczas licznych koncertów organizowanych w amfiteatrze, zamienia się w handlowy pasaż. Przecinamy ulicę Giżycką i dochodzimy do Miasteczka Westernowego Mrongoville – jedynej tego typu atrakcji w całym regionie, wybudowanej przy wsparciu UE specjalnie dla miłośników mrągowskich Pikników Country.

x Powrót

 O serwisie

Prywatność
© Copyright 2007- 2020 - mobiinfo.pl