Sochaczew

x Muzea

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

Godziny otwarcia: wtorki, czwartki, soboty i niedziele w godz. 10.00-16.00, w środy i piątki w godz. 10.00-15.00. W poniedziałki muzeum nieczynne.


Bilety: 4 zł - ulgowy, 6 zł - normalny.


Najbardziej reprezentacyjnym miejscem w Sochaczewie jest odnowiony plac Kościuszki położony w centrum miasta u zbiegu ulic Warszawskiej, Traugutta oraz Staszica. W jego północno-zachodniej części usytuowany jest ratusz-obecnie siedziba Muzuem Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. We wnętrzach muzeum prezentowane są obszerne zbiory militariów z okresu II wojny światowej oraz wystawy związane z historią miasta i regionu.
Muzeum Kolei Wąskotorowej


Godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00- 15:00, w środy bezpłatnie. W poniedziałki i dni poświąteczne muzeum nieczynne.


Bilety: 6 zł- ulgowy, 10 zł- normalny.

Bitety na pociąg retro:20 zł- ulgowy, 25 zł- normalny.

Dla dzieci do lat czterech 7 zł, przewóz roweru 11 zł. Bilet zawiera opłatę wstępu do muzeum.


Muzeum otwarte od 1986r. W muzeum znajduje się największy w Europie zbiór wąskotorowych pojazdów szynowych, w tym: salonka generała Jaruzelskiego, drezyna „bryczka marszałka” wykonana dla marszałka Józefa Piłsudskiego, samochód marki Warszawa przystosowany do jazdy po torach, specjalna atrakcja dla dzieci – Wagonik Koziołka Matołka oraz wiele eksponatów liczących ponad 100 lat.


W każdą sobotę do 16 maja do 26 września do Puszczy Kampinoskiej kursuje pociąg muzealny, którym można wybrać się całą rodziną na wycieczkę i piknik. W dniu kursowania pociągu muzeum czynne jest od godziny 8:00.


x Powrót

 O serwisie

Prywatność
© Copyright 2007- 2020 - mobiinfo.pl